Hamilelik Ve Sonrasi Pilatesi

Hamilelik Ve Sonrasi Pilatesi

Hamilelik kendi içinde hem psikolojik hem de fizyolojik açıdan oldukça önemli bir dönemdir. Hem Artan popülaritesiyle hem de bilimsel anlamda kanıtlanmış faydalarıyla birlikte düşünüldüğünde hamilelik ve hamilelik sonrası pilatesi oldukça önem kazanmaktadır.

Hamilelik sürecinde, büyüyen bebeğin ağırlığı da hesaba katıldığında annenin vücudunda kas ve iskelet sisteminde değişikliklere sebep olur. Ağrıyan sırt bölgesi gibi tipik belirtiler, pelvis bölgesine binen ağırlıklar, hamile pilatesi sayesinde sürecin daha refah ve rahat geçmesini sağlar. Pilatesin hamilelikte yapacağı en önemli katkılardan belki de en önemlisi, kaslarınızı kuvvetlendirmeye yönelik yapacağı nokta atışı uygulamalardır. İşte bu noktada, hamilelik pilatesi diğerlerinden ayrılır. Çünkü hem bebeği hem de anneyi en doğru biçimde yönlendirmek, pilates hareketlerini yalnızca kişiye özel kılmak işin anahtar noktasıdır. Hamileliğin hangi evresinde olunduğu ve sürecin ne şekilde ilerlediği tümüyle kişisel olduğundan, her hamileye aynı eğitim ve egzersiz metotları uygulanmaz.

Partner pilates eğitmenleri bu konuda edindiği bilgi ve aldığı eğitimler neticesinde, doğru kas gruplarını en uygun biçimde çalıştırarak, hamilelik ve sonrası dönemin en iyi şekilde geçmesini sağlar. Bunun için de, partner pilates, anne adayının,  skolyoz, kifoz, duruş bozuklukları gibi rahatsızlıkları varsa; hamilelik döneminde yaşanacak potansiyel sıkıntılara karşı hazırlayarak, sizleri hamilelik dönemine daha rahat hazırlanmanızı sağlar.


Hamilelik ve hamilelik sonrası pilatesi;

Gebelik döneminde zayıflayan pelvik kaslarını güçlendirir.

Core bölgeyi güçlendiriken, hamilelik öncesi fiziksel görünüme ulaşmaya yardımcı olur.

Nefes egzersizleriyle birlikte aynı zamanda hamilelik süresinde tecrübe edilen stresi yönetmeye yardımcı olur.

Azalan esnekliği arttırır, daha rahat hareket edilmesini sağlar.

Alt vücut bölgesini destekleyecek egzersizlerle, omurga ve pelvik bölgeyi aktif eder.

Üst bölge kas gruplarını çalıştırır ve sarkmaların önüne geçmeye yardımcı olur.


Hamilelik süreci, bir annenin en özel dönemlerden biri olduğu için, kişiye özel egzersiz programını oluşturmak önem kazanıyor. Bu süreci en doğru biçimde değerlendirmek ve size özel program oluşturmak amacıyla sizleri stüdyomuza bekleriz. 


BU HİZMET İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HiZMETLERiMiZ