İleri Yaş İçin Pilates

İleri Yaş İçin Pilates

Yaş ilerledikçe hepimiz için geçerli olan; denge, esneklik ve dayanaklılık zamanla azalma gösterir. Ancak tüm durumlar, pilates yapmaya bir engel teşkil etmediği gibi, aksine düzenli ileri yaş pilates egzersizleriyle, önüne geçilebilir birer durum oluşturmasına engel olmaya yardımcı olur. Yine de yapılan egzersiz hareketleri her zaman olduğundan daha dikkatli biçimde gözetime tabi tutulmalıdır. Bu durum elbette hem üyeler hem de eğitmenler için geçerlidir. 

Pilates özellikle belli süredir egzersiz yapmayan ileri yaşlılar için iyi bir başlangıç noktası olmaktadır. Yoğunlaşılan metodların;  standart egzersiz hareketlerin dışında olması, kişiye özel geliştirilmesi, geleneksel egzersizlere kıyasla; sırt, bel ve omurga gibi bölgelere yük bindirmedği gibi aksine, bu bölgeleri rahatlatma ve esnekleştirmeyi temel almaktadır. Pilates içeriği gereği, denge ve postür üzerine yoğunlaşırken, ileriki yaşlarda daha fazla ihityaç duyulan güç ve koordinasyon kaybının önüne geçmeye yardımcı olacaktır.

Kemik erimesinden muzdarip kişiler için de faydalı olan pilates, kişinin durum ve formuna uygun olarak uyguladığı egzersizlerle bel ve omurga kemik yoğunluğunun sağlamlaştırılmasına yardımcı olabilmektedir.


İleri yaş pilatesinin faydaları;

Denge ve stabilizasyonu arttırır.

Duruş bozukluklarının düzelmesine yardımcı olur.

Vücut koordinasyonun dengeler ve doğru nefes kullanmaya odaklanır.

Esnekliğe odaklanır.

Ağırlık kullanmadan güçlenmeye yardımcı olur.

Sakatlık riskini diğer sporlara göre düşürür.

Gün içinde gerekli olan enerji enerjiyi arttırır.

Partner Pilates Tuzla Evora'da aletli pilates derslerini ileri yaş üyeleri için de uygun hale getirmektedir. 


BU HİZMET İÇİN HEMEN TEKLİF AL

DİĞER HiZMETLERiMiZ