Cadillac Pilates faydaları- cadillac pilates nedir?

Cadillac Pilates faydaları- cadillac pilates nedir?

Cadillac Pilates

Cadillac pilates aleti, bir tür reformer aletidir. Diğer aletli pilates ekipmanlarına kıyasla daha fazla ekipman barındırır. Ahşap, krom çelik ve krom ürünlerden oluşur. İlaveten, trapez aparatı ve peluş ayaklık diğer pilates ekipmanlarından farklı olmasını sağlar. Cadillac reformer’da Kemer, box, elcikler de bulunur. Joseph Pilates tarafından cadillac olarak isimlendirilmiştir.

Cadillac diğer pilates aletlerinden farklı görüntüsüyle ve ekipman sayısının çeşitliliğiyle ilk bakışta bir miktar göz korkutucu olabilir. Ancak bu ekipman sayılarının fazlalığı daha fazla pilates egzersizleri yapmaya olanak sağlar. Yaylarla uygulanan dirençle birlikte, bacak, sırt, karın bölgelerini farklı varyasyonlarla çalıştırır. Aletli pilatese kıyasla daha fazla hareket çeşitliliği içerdiğinden, aynı kas grubunu farklı hareketlerle çalıştırıp, hem aynı egzersizleri yapmaktan sıkılan üyelere daha iyi vakit geçirmelerine olanak sağlar, hem de daha önemlisi, kas gruplarını uyarma-tonlama biçimini değiştirerek çalıştırır ve güçlendirir. Yayların haricinde barların eklenmesi de, hareketlerin arttırılması ve seviyelerin yükselmesini sağlıyor.

Core bölgesi yeterince güçlü olmayan kişilerin cadillac pilates yapması, en azından ilk aşamada önerilmez. bu demek değildir ki, üyeler cadillac pilates yapamaz. İfade edilmeye çalışılan, temel egzersizlerin yapılabileceği fakat zaman içerisinde güçlenen kas grupları ile, daha zorlu ve çeşitli cadillac egzersizleri yapılıp, cadillac pilatesten alınacak verimin kademeli olarak arttırılması yönünde. Zamanla core bölge güçlendirilir ve kişi daha dayanıklı hale geldiğinde cadillac pilates faydalarını gösterir. Güçlü kol ve sırt kasları, boyun bölgesine binecek yükü azaltır ve alınacak verim artar. Kollar ve bacaklar güçlendikçe, yaylara tutunarak ve asılarak yapılan egzersizler daha rahat biçimde yapılmış olur.

Cadillac pilates bahsettiğimiz üzere, komplike oluşundan dolayı, grup derslerinde genellikle önerilmez ve birebir pilates derslerinde tercih edilir. Bunun nedeni en başta, eğitmenin hem reformer hem cadillac aynı anda yapan üyelerin takibini zorlaştıracağındandır. Cadillac pilates hem eğitmen hem de üyeler için ekstra odaklanma ve dikkat gerektirir. En küçük açıların bile oynaması pilates egzersizleri nin yanlış yapılmasına hatta sakatlanmalara kadar gidebilir.


DİĞER BLOG / DUYURU