Pilatesin Kilo vermeye etkisi. Pilates Zayıflatır mı?

Pilatesin Kilo vermeye etkisi. Pilates Zayıflatır mı?


Pilatesin kilo vermeye etkisi. Pilates zayıflatır mı?

Pilates denildiğinde ilk akla gelen özelliklerin başında, kaslarda tonlanma, postür – duruş düzelmesi, güçlenme olmaktadır. Pilates yapmanın fiziksel artıları kadar mental artılarından söz etmek mümkün. Sağlıklı bir yaşama giden yolda, pilatesin etkilerinden blog yazılarımızda hali hazırda bahsetmiştik.

Ancak konu kilo vermeye geldiğinde, pilatesin cardio veya HIIT egzersizleri kadar kalori yaktırmayacağını söylemek mümkün. Örneğin yüzerek, koşarak daha fazla kilo vermek mümkün. Eğer kilo vermek tek başına amacınız ise, yapılacak doğru eylemlerden biri, pilates ve kardiyovasküler çalışmaları bir arada yürütmek olacaktır. Örneğin haftanın 2 günü yüzmek, diğer 2 günü ise pilates yaparak, hem sağlıklı biçimde, sakatlanmanın önüne geçerek, kilo verecek, duruşunuzu geliştirecek, kas tonlarınız artacak, sağlıklı, dik ve fit görünüme ulaşabileceksiniz. Yalnızca pilatesle kilo vermeye çalışmak , daha uzun bir sürede sonuç almanızı sağlayacaktır. Pilatesin en görünür etkisi ise, kilo korunmasına sağladığı katkıdır. Bunların yanı sıra gücünüz artacak, denge kabiliyetiniz yükselecek, core bölgeniz sıkılaşacak, esnekliğiniz artacak ve son olarak fizisel açıdan bütünsel olarak yenileceksiniz demek iddialı olmayacaktır.

2017 yılında yapılan bir araştırmaya göre, yaşları 37-50 arasında değişen kilo fazlası olan kadınlar üzerinde yapılmıştır,  8 haftalık düzenli yapılan pilates egzersizleri ile, vücut kilo indeksleri düşmüş, bel bölgeleri incelmiştir. Bu bağlamda bakıldığında pilatesin genel sağlığımıza ve yağ yakımına olumlu yönde katkı sağladığını söylemek mümkündür. pilates yaparak zayıflamak ya da pilates yaparak kilo vermek için, azimli olmak, derslere düzenli olarak katılım sağlamak, beslenmeye azami ölçüde dikkat etmek gerekir. Pilates kalori yakımında ise, üyenin genel seviyesi arttıkça , hareketler zorlaşacak ve çeşitlenecek böylece yağ yakımında daha hızlı sonuç alınabilecektir.

Partner pilates Tuzla ‘da kişinin ihtiyaçları doğrultusunda geliştirdiği egzersiz programlarıyla, beklentiniz doğrultusunda en iyi sonucu almanız için hizmet veriyor.

istatistik gösteriyor ki, aletli pilates derslerine düzenli katılımlarda, hamstring esnekliği, 29 cm'den 33 cm'e artmıştır. bu da yaklaşık %12 daha fazla esnekliğin arttığı anlamına gelmektedir.

DİĞER BLOG / DUYURU